Özel Güvenlik

2001 yılından bu yana güvenlik sektöründe hizmet veren Akdeniz Güvenlik, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektörde pek çok alanda 24 saat hizmet veren Türkiye’nin öncü firmalarındandır. Önceliği kendi bünyemizde istihdam ettiği personeli eğiterek kalifiye eleman açığını gidermek olan Şirket, eğitim kurumu ile poligonu aynı binada bulunduran tek güvenlik firmasıdır. Akdeniz Güvenlik ailesine katılacak olan personeller titiz bir mülakat sonucu seçilip seçkin eğitim kadromuzca eğitimleri tamamlayarak iş başı yaptırılmaktadır. Güvenlik sektöründe ülkemizde ilkleri başaran firmamız 2012 yılı itibarıyla kaliteli hizmet anlayışını uluslararası platforma taşıyarak yurtdışında da hizmet vermeye başlamıştır.

Mai

Akdeniz Güvenlik, 2017 yılının Aralık ayında, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Belediyeler için zırhlı ve gizli zırhlı gibi özel araç üretimi ve satışı gerçekleştiren Mai Otomotiv ve Teknoloji Savunma ve Sanayi Dış Ticaret A.Ş.’nin %50 hissesini satın almıştır.

Mai’nin Dubai menşeli Minerva ile yaptığı ortaklık sayesinde uluslararası pazarlarda da önemli bir oyuncu olunması hedeflenmektedir .

Tanıtek (%50)

Akdeniz Güvenlik, 2018 yılının Ocak ayında bilişim sektörünün önemli oyuncusu Tanıtek’e %50 oranında ortak olmuştur. 2004 yılında kurulan Tanıtek, ağırlıklı olarak kamu kurum ve kuruluşlarına özel proje ve çözümler üretmektedir. Şirket, plaka tanıma, araç takip ve denetimli serbestlik konularında faaliyet göstermektedir.

ODTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren ve yazılım üreten Tanıtek’in bünyesinde farklı kurum ve kuruluşlara hitap eden 5 ayrı ürün ve markası bulunmaktadır.